ZPRÁVY Kultura Královéhradecký kraj

Archeologický nález z doby bronzové našel pes

Unikátní archeologický nález bronzových nástrojů, zbraní a ozdob z března tohoto roku můžete spatřit Na výstavách Cesta do pravěku a Ve znamení tří deklarací v Kostelci nad Orlicí. Od 13. do 21. září zde bude tento depot z přelomu mladší a pozdní doby bronzové vystaven v Novém zámku. Poté musí projít konzervací a vzhledem ke svému místu nálezu zůstane součástí stálé expozice v suterénu zámku, věnované archeologickým nálezům v regionu.

0

Před rokem

Zastupitelé budou schvalovat aktualizaci územního plánu kraje

Krajský úřad uspořádal pracovní seminář pro zastupitele věnovaný problematice pořízení územního plánu kraje – Zásad územního rozvoje Královéhradeckého kraje (ZÚR KHK). V úvodu vystoupil radní Pavel Hečko, v jehož gesci je problematika územního plánování, a informoval o schvalování první aktualizace ZÚR KHK na pondělním zasedání zastupitelstva.

0

Před rokem

Špork a Krakonoš se potkají v Braunově Betlémě, oslaví 300 let od jeho založení

V sobotu 18. srpna si připomeneme 300 let od založení Braunova Betléma. Oslava to bude velkolepá: pomocí živých obrazů a divadelních scének přímo v Braunově Betlémě se návštěvníci vrátí do doby hraběte Šporka.

0

Před rokem

Stěžery oslaví titul Vesnice roku

Vesnicí roku 2018 Královéhradeckého kraje se v červnu staly Stěžery. Ve vítězné obci se proto v sobotu 18. 8. uskuteční slavnostní předání všech letošních ocenění.

0

Před rokem

Začal předprodej vstupenek na novoměstský festival komedie

Týden plný smíchu a zábavy si můžete užít poslední zářijový týden v Novém Městě nad Metují. Začal předprodej vstupenek na jubilejní 40. festival české filmové komedie. Letošní nabídka festivalu, který proběhne 23. září až 29. září v Kině 70, svým programem láká milovníky smíchu všech generací. Hejtman kraje Jiří Štěpán převzal nad akcí záštitu a kraj festival finančně podpořil.

0

Před rokem

Světová výstava PRAGA 2018 se blíží, přijďte se podívat na modrého Mauritia!

Doporučujeme vám Světovou výstavu PRAGA 2018 jako tip na zajímavý na výlet. Koná se 15. – 18. srpna 2018

0

Před rokem

Milovníkům gulášů začínají už tuto sobotu slavnosti

Již osmým rokem se v srpnu konají Gulášové slavnosti. Zúčastnit se mohou partičky dobrodruhů i kuchařů odkudkoliv. Každý, kdo se přihlásí do soutěží, má možnost uvařit svůj oblíbený guláš. Celý gulášový program a zároveň vydávání gulášů návštěvníkům začíná již tuto sobotu ve 12:00 hodin. Součástí Gulášových slavností je také pivní festival. Královéhradecký kraj tuto akci podporuje.

0

Před rokem

V Kostelci nad Orlicí vzniknou další kapacity pro chráněné bydlení

Radní Královéhradeckého kraje schválili projekt rekonstrukce a výstavby objektu, který bude sloužit jako chráněné bydlení pro osoby se zdravotním a kombinovaným postižením.

0

Před rokem

Chybí šikovní řemeslníci. Kraj hledá cestu, jak podpořit manuální zručnost mládeže

Kraj uvažuje o zapojení škol do mimořádného projektu zaměřeného na podporu různých aktivit, které pomohou rozvíjet schopnosti v manuální zručnosti dětí a pracující mládeže. Rozvojový program dánské nadace Velux byl představen na setkání zástupců základních, středních a speciálních škol a také zástupcům domů dětí a mládeže.

0

Před rokem

V Deštném se opět po roce taví sklo dřevem

Tradiční akce "Tavení skla dřevem", která se v Deštném v Orlických horách koná již od roku 1990, začala právě dnes. Slavnostního zahájení se za Královéhradecký kraj zúčastnil hejtman Jiří Štěpán, první náměstek Martin Červíček a předseda výboru pro regionální rozvoj a cestovní ruch krajského zastupitelstva Oldřich Vlasák.

0

Před rokem

Kam ještě zavítat s dětmi o prázdninách

Chcete poznat hravost a kouzlo tisku z výšky? Přijměte pozvání do Muzea a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou, které si pro vás na 2. srpna připravilo letní výtvarnou dílnu na téma Lehce o grafice 1: Linoryt.

0

Před rokem

Úpická Dřevěnka oblékla nový kabát. Na rekonstrukci přispěl i kraj

V Úpici o víkendu začaly Dny lidové architektury Čech, Moravy a Slezska.

0

Před rokem

Hledáme nové mistry v tradičních řemeslech

Kraj hledá nového mistra rukodělné výroby, a proto vyzývá k předkládání nominací na titul Mistr tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje 2018. Cena je určena tvůrcům v oblasti tradičních lidových řemesel, kteří ovládají dovednosti, postupy a technologie tradiční rukodělné výroby.

0

Před rokem

Blíží se Dny lidové architektury Královéhradeckého kraje

V letošním roce se uskuteční již 6. ročník Dnů lidové architektury Čech, Moravy a Slezska, tentokrát s centrem v Úpici, malebném městečku vklíněném do údolí Úpy,

0

Před rokem
bannerctverec