Sanitka a počítače pomůžou Zakarpatské Ukrajině

0

Z Hradce Králové odjela sanitka plně naložená počítači. Vozidlo i s netypickým nákladem darovalo vedení Královéhradeckého kraje Ťačivskému rajónu v ukrajinské Zakarpatské oblasti.

Na základě Smlouvy o spolupráci mezi Zakarpatskou oblastní radou a Královéhradeckým krajem ze dne 14. listopadu 2017 Rada Královéhradeckého kraje souhlasila s humanitárním darem tomuto partnerskému regionu. Jedná se o sanitní vozidlo, deset počítačů s monitory a nábytek – křesla, židle i stoly,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán.

O sanitku žádná příspěvková organizace zřízená Královéhradeckým krajem ani jiný subjekt neprojevily zájem, proto ji vedení kraje věnovalo na Ukrajinu.

Díky tomuto daru pomůže Královéhradecký kraj zlepšit kvalitu přednemocniční péče v dané oblasti, umožní zdravotníkům rychleji dojet a pomoci tam, kde jsou potřeba,“ doplnil náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

Příjemcem humanitárního daru je charitativní organizace Blagodijnij Fond Rozvitku Tjachewa, jejímž prostřednictvím bude dar předán potřebným subjektům působícím v dané oblasti. Ze strany Královéhradeckého kraje se jedná o jednostrannou pomoc, která je v souladu s krajskou zahraniční politikou.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář