ZPRÁVY AKTUALITY Královéhradecký kraj

Češi jezdí rádi na kole, v posledních letech vzniklo 3240 km chráněných stezek

Česká republika investovala do cyklostezek 1,9 mld. Kč z státního rozpočtu, délka chráněných cest pro cyklisty dosáhla 3 240 km.

0

Před 10 měsíci

Krajští radní podpořili vznik návštěvnického střediska ve Zdobnici

Královéhradecký kraj se bude podílet na vzniku Domu přírody Orlických hor. Ve Zdobnici vznikne návštěvnické středisko, které představí například nejvýznamnější turistické cíle, stezky a regionální produkty.

0

Před rokem

Sanitka a počítače pomůžou Zakarpatské Ukrajině

Z Hradce Králové odjela sanitka plně naložená počítači. Vozidlo i s netypickým nákladem darovalo vedení Královéhradeckého kraje Ťačivskému rajónu v ukrajinské Zakarpatské oblasti.

0

Před rokem

Projekt Zaměstnaný absolvent kladně hodnotili firmy i studenti

U příležitosti ukončení projektu Zaměstnaný absolvent se jeho účastníci sešli na závěrečné konferenci. Po shrnujících informacích o průběhu projektu a následné vzájemné diskuzi absolventi obdrželi osvědčení o absolvování odborných praxí ve firmách. Někteří studenti po ukončení odborné praxe rovnou získali nabídku stálého pracovního místa nebo jiný druh nabídky na spolupráci s danou firmou.

0

Před rokem

Dotace pro pořadatele kulturních a sportovních akcí 2019

Odbor kultury, sportu a cestovního ruchu informuje zájemce o dotace v oblasti kultury a sportu, že na základě schváleného Dotačního programu na podporu sportu - sportovní akce 2019 a Dotačního programu na podporu kultury - kulturní akce 2019 mohou od 15.10. do 29.10.2019 podávat žádosti o dotace na akce - projekty, realizované v I. pololetí roku 2019.

0

Před rokem

Chodcům a cyklistům na cestě do Svinar posvítí nové lampy veřejného osvětlení

Silnice vedoucí od Stříbrného rybníku do Svinar bude brzy pro chodce a cyklisty bezpečnější. V úseku komunikace, kde není cyklostezka a vede neobydlenou částí města, by mělo vyrůst třináct nových sloupů veřejného osvětlení.

0

Před rokem

V Hradci Králové se o víkendu konalo 16. Nábřeží paromilů

Milovníci páry se sešli v sobotu 25. srpna v Hradci Králové na 16. mezinárodním Nábřeží paromilů.

0

Před rokem

V pátek nepůjde krajský dotační portál

Z důvodu odstávky energetické sítě nebude dotační portál Královéhradeckého kraje DOTIS v pátek 31. srpna 2018 dostupný od 6:00 hod do cca 14:00 hod.

0

Před rokem

Bezpečné nábřeží předvede nejmodernější techniku i dovednosti složek IZS

Eliščino nábřeží se 7. září stane pravděpodobně nejbezpečnějším místem v Hradci Králové. Královéhradecký kraj zde ve spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému a jejich partnerů uspořádá akci Bezpečné nábřeží.

0

Před rokem

Kraj upozorňuje na potřebnost náhradních rodičů. V září uspořádá týden pěstounství

Královéhradecký kraj pořádá ve spolupráci s městskými úřady a neziskovými organizacemi na podporu náhradní rodinné péče Týden pěstounství Královéhradeckého kraje.

0

Před rokem

O titul krajské stavby roku 2018 se uchází 13 staveb

Do letošního ročníku soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje se přihlásilo 13 staveb.

0

Před rokem

Z Broumova do Božanova se jezdí po novém

Cestování po Broumovském výběžku je zase o něco pohodlnější. Rekonstrukcí totiž prošla silnice III/3025 z Broumova přes Božanov až na státní hranici s Polskem, s výjimkou intravilánu obce Martínkovice.

0

Před rokem

Krajský dotační portál

Žadatelé o dotace již 8 let využívají Krajský dotační portál Královéhradeckého kraje „DOTIS“.

0

Před rokem

Vodárny hledají stále nové možnosti spolupráce

Vodárenské společnosti východních Čech navázaly na předchozí spolupráci a spolu s primátorem Města Hradce Králové a starostou Náchoda se setkaly, aby diskutovaly o dalších možnostech.

0

Před rokem
bannerctverec