Poslední aktualizace


Zastupitel Třebnouševes podezříván ze založení černé skládky

Zastupitel malé obce Třebnouševes, Jiří Zeman, je pod drobnohledem policie kvůli nelegální skládce odpadu. Zeman tvrdí, že jde o zeminu a suť z rekonstrukce jeho domu a že tuto akci schválilo zastupitelstvo obce.

0

Cizinci vykrádali domy, škoda dosáhla 1,5 milionu

Dva muži z Gruzie ve věku 29 a 30 let byli zatčeni na Chomutovsku pro podezření z řady trestných činů, včetně krádeže a poškozování cizích věcí. Celková škoda přesahuje 1,2 milionu korun. Oběma hrozí tresty od 2 do 8 let vězení.

0

Miroslav Pucholt (Před 2 dny)

Na hrad Pecka se od 20. června vrátí třídenní Harantovské slavnosti

Hrad Pecka se těší na nový zvon Kryštof Harant a kulturní akce. Harantovské slavnosti historického zpěvu proběhnou od 20. června, později zazní jazz od Lacu Décziho. Návštěvníci si tak užijí historii, kulturu a přírodu.

0

Ester Vohradská (Před 3 dny)

Den Země v Horním Maršově

Program akce zahrnuje brigádu, jarní výletování, pálení biouhle, Krkonošský jarmark a vzdělávací odpoledne, vystoupení pěveckého sboru, loutkové divadlo, hudební relaxaci a celodenní aktivity pro děti. Nabídka zahrnuje také prodej regionálních výrobků, jídla a nápojů.

0

Rebeka Schmidt (Před 4 dny)

V podzemí vypěstoval půl tuny konopí, soud uložil farmáři 10 let

Petru Včeliš, obviněný z nelegálního obchodování s marihuanou, mohl být odsouzen k 8-12 letům vězení. Původně hrozilo 10-18 let, ale trest byl snížen kvůli nejasným důkazům o zisku. Včeliš odmítá tvrzení o nelegálním prodeji, tvrdí, že konopí pěstoval pro terapeutické účely.

0

Ester Vohradská (Před 5 dny)

Do Hradce se vrátí sdílené elektrokoloběžky

V Hradci Králové se do města vrátí elektrokoloběžky Lime a TO-MI electro. Město přijalo službu pod přísnými podmínkami, omezením počtu strojů a rychlosti jízdy. Elektrokoloběžky budou moct parkovat jen v určených zónách.

0

Rebeka Schmidt (Před 5 dny)

Ida - legendární minerálka v Náchodě se vrací

Minerální voda Ida v Náchodě má po znovuotevření pramene méně bublinek než dříve, říkají návštěvníci. Vrty byly znovu otevřeny po dlouhé přestávce a balneotechnik sleduje návrat k původnímu složení.

0

Jiří Padevěd (Před týdnem)

Vraky aut zaplevelují Hradec Králové:

Město Hradec Králové bojuje se stovkami opuštěných automobilů, u kterých v některých případech rozhoduje soudní řízení o jejich odstranění. Aplikace Munipolis pomáhá s lokalizací a odstraňováním těchto vozidel, ale jejich počet stále narůstá.

0

Adam Wágner (Před týdnem)

Azyl pro zvířata: modernizace a větší spolupráce s veřejností

Útulek pro zvířata v Hradci Králové získal nové vedení a prošel změnami. Investice do infrastruktury, nové posezení pro veřejnost a obnovení vycházek se psy patří mezi klíčové novinky.

0

Lenka Hubingerová (Před týdnem)

Nová pošta v sídle banky komplikuje parkování

Nová pobočka České pošty v hlavním centru banky nabízí lepší prostředí a služby pro zákazníky. Pobočka je bezbariérová a zahrnuje vyznačení pro nevidomé. Navzdory vylepšením však nová adresa způsobuje potíže s parkováním.

0

Rebeka Schmidt (Před týdnem)

Podpora přeshraničních projektů v Česko-Polském regionu

Monitorovací výbor programu Interreg Česko-Polsko 2021-2027 podpořil projekty s účastí partnerů z Královéhradeckého kraje. Všech sedm projektů v prioritě Cestovní ruch obdrželo vysoké evropské dotace, celkem 2 370 721 eur.

0

Michaela Prokopová (Před týdnem)

Dálnice D11: Antimonopolní úřad zrušil výběr Budimexu

Výstavba dálnice D11 na Trutnovsku se zdrží, ÚOHS zrušil výběr zhotovitele, Budimexu - má problém s referencemi. Výběr je vrácen do fáze hodnocení nabídek.

0

Ester Vohradská (Před týdnem)

Nákladní auto ve Svinarech narazilo do viaduktu

Nákladní auto VW Crafter nerespektovalo omezení výšky a narazilo do podjezdu. Řidič ignoroval značku a způsobil škody za 130 tisíc korun na vozidle a nákladu, plus 2000 korun na podjezdu. Udělena pokuta 1500 korun.

0

Miroslav Pucholt (Před týdnem)

Safari Park přivítal dvě nové samice geparda štíhlého

Park plánuje spojit je s místním chovným samcem geparda. Safari park má úspěšnou historii chovu gepardů štíhlých, celkově se zde narodilo 70 mláďat.

0

Miroslav Pucholt (Před týdnem)

Při opravě letohrádku Opočno přidali tajné schránky pro další generace

Oprava střechy zámeckého letohrádku v Opočně pokračuje podle plánu s očekávaným dokončením v roce 2024. Během rekonstrukce byly umístěny časové schránky s tiskovinami, informacemi o zámku a vzkazem pro budoucího správce zámku.

0

Rebeka Schmidt (Před týdnem)