ZPRÁVY AKTUALITY Královéhradecký kraj

Jičín bojuje s vedry: stín, mlhoviště a fontány

Jičín připravuje adaptační změny na měnící se klimatické podmínky, zahrnující stínová zákoutí, mlhoviště, pítka a fontány. Projekt zapojuje obyvatele pro cenné názory na lokality a úpravy městského mobiliáře. Příkladem je Hradec Králové s více vodními osvěženími. Jičín se tak připravuje na budoucí klimatické extrémy.

0

Dnes Lenka Hubingerová

Habsburkové v Českých zemích: Císaři k službám, sobě ke slávě

Zámek Hrádek u Nechanic se letos připojuje k projektu "Po stopách šlechtických rodů" s podtitulem "Habsburkové – domovem i v Českých zemích". Tento historický projekt odhaluje fascinující spojitosti Habsburků s našimi zeměmi a jejich zámky.

0

Včera Adam Wágner

Opočno: 32 nových bytů rozebráno, čekací listina se plní

V Opočně se otevřelo 32 nových bytů různého typu od garsonier po třípokojové byty, většina s lodžií nebo terasou. Počet zájemců byl dvakrát vyšší než kapacita, všechny byty jsou již přidělené. Město přijímá žádosti dále a zařadí je na čekací listinu.

0

Před 2 dny Lenka Hubingerová

Bouře poničila bazén v Hradci, škody za 100 tisíc Kč – otevření 14. srpna

Technologická odstávka plaveckého bazénu na Eliščině nábřeží byla narušena bouří. Střecha chráněná plachtami byla poškozena, což způsobilo průnik vody do areálu.

0

Před 3 dny Michaela Prokopová

Bouřky v Královéhradeckém kraji: spadlé stromy, zatopení a evakuace 49 dětí

Silné bouřky způsobily komplikace v Královéhradeckém kraji, zejména spadlými stromy a zatopenými domy. Hasiči evakuovali dětský tábor ve Zlaté Olešnici, zachránili 49 osob.

0

Před 3 dny Michaela Prokopová

Hradecký kraj spustí finální etapu modernizace nemocnice Náchod

Královéhradecký kraj plánuje zahájit druhou a finální etapu modernizace Oblastní nemocnice Náchod v příštím roce. Po investici 1,52 miliardy korun a dokončení prvního dílu v roce 2020, bude nově vystavěný pavilon D centralizovat klíčové zdravotnické služby. Cílem je zlepšit efektivitu a kvalitu péče.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Hasiči varují: Nepodceňujte bezpečnost na vodě

Hasiči varují: Na vodě nepřeceňujte síly a vždy dbejte na bezpečnost. Vodácká sezóna začala, a je tedy nutné pamatovat na pravidla, aby se předešlo nehodám. Děti by měly mít vždy plovací vestu, a alkohol na vodu nepatří.

0

Před 3 týdny Ester Vohradská

Bouřka odřízla desetitisíce domácností od elektřiny

Kvůli bouřce v pátek večer a v sobotu ráno zůstalo bez elektřiny kolem deseti tisíc domácností, přičemž většina poruch byla zaznamenána v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. Hasiči zasahovali u popadaných stromů a odčerpávali vodu. Nejhorší situace byla v 01:00, když bylo bez elektřiny asi 35 tisíc domácností.

0

Před 3 týdny Ester Vohradská

Podnikání v Česku zažívá v roce 2024 mimořádný růst

Meziroční nárůst nových společností činí 4 %. Na každých 10 zaniklých firem připadá 25 nových. Roste i počet živnostníků, za první tři měsíce roku jich přibylo 23 000. Firmám se daří, klesá počet bankrotů. Nejvíce nových firem vzniká v sektoru výroby a rozvodu elektřiny. Spotřebitelský optimismus roste.

0

Před 3 týdny Jiří Padevěd

Chlumec nad Cidlinou: Speciální vůz umývá popelnice a zlepšuje hygienu

Mytí popelnic v Chlumci nad Cidlinou zajišťuje speciální mycí automobil od Hradeckých služeb a.s. Tento unikátní vůz denně obsluhuje desítky ulic, čímž přispívá k lepší hygieně ve městě.

0

Před 4 týdny Lenka Hubingerová

Město Rokytnice odkoupilo kotelny, sníží ceny tepla

Společnost zajišťující dodávky tepla v Rokytnici odprodala vlastněné kotelny městu Rokytnice, což zajistí pro stávající zákazníky této společnosti energetickou stabilitu a sníží ceny tepla.

0

Před 4 týdny Michaela Prokopová

Umělé květiny: Trend, který přináší krásu a praktičnost do každého domova

V dnešním světě se umělé květiny stávají jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak si dopřát krásu přírody bez nutnosti jejího plýtvání. Vítáme vás ve světě umělých květin a dekorací, kde každá květina přináší nejen estetický zážitek, ale i trvalou hodnotu.

0

Před 4 týdny REGIONPLZEN.CZ

Královéhradecký kraj ocenil nejlepší obce v třídění odpadu

V Královéhradeckém kraji byly oceněny obce za efektivní třídění odpadu v soutěži „Čistá obec 2023“

0

Před 4 týdny Michaela Prokopová

Kočičí štěstí - pohádka na hradě Pecka

Pohádka "Kočičí štěstí" představuje nové písničky od autorky Elišky Palfreyman Noskové za hudební spolupráce houslisty Miloslava Zlatníka a baskytaristy Františka Morávka.

5

Před 4 týdny Lenka Hubingerová
Studio UHK