Online Před 3 měsíci

Nájemné bydlení zdražuje

Nájemné byty v Praze a dalších krajských městech se v poslední době zdražily. Byty 2+kk nyní stojí v Praze 19 000 Kč, zatímco 1+kk jsou za 14 000 Kč. Růst cen nájmů je důsledkem různých faktorů na trhu nemovitostí a ekonomiky. Poptávka po nájemním bydlení zůstává vysoká, což zvyšuje ceny.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Zastupitel Třebnouševes podezříván ze založení černé skládky

Zastupitel malé obce Třebnouševes, Jiří Zeman, je pod drobnohledem policie kvůli nelegální skládce odpadu. Zeman tvrdí, že jde o zeminu a suť z rekonstrukce jeho domu a že tuto akci schválilo zastupitelstvo obce.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Česko udělalo poslední krok do Ligy mistrů

Český fotbal zaznamenal úspěch, když se dostal na 10. příčku žebříčku UEFA, což znamená přímý postup mistra do základní skupiny Ligy Mistrů v roce 2025/2026. Tento úspěch především dlužíme Viktorii Plzeň, která remizovala s Fiorentinou ve čtvrtek.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Azyl pro zvířata: modernizace a větší spolupráce s veřejností

Útulek pro zvířata v Hradci Králové získal nové vedení a prošel změnami. Investice do infrastruktury, nové posezení pro veřejnost a obnovení vycházek se psy patří mezi klíčové novinky.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Sucho narůstá - vegetace je o měsíc napřed

Vegetace roste rychleji kvůli předčasné odtávání sněhu a vysokým teplotám v České republice. Stromy a rostliny odebírají vodu o měsíc dříve, než je obvyklé, což zvyšuje riziko sucha, pokud nezačne pršet intenzivněji.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Česká zemědělská půda je plná pesticidů

Zemědělská půda v Česku je znečištěná pesticidy z minulosti, ukazuje výzkum Mendelovy univerzity. Pesticidy, některé i zakázané v EU, ovlivňují biodiverzitu a zdraví lidí. Vědci varují o nelegálním použití pesticidů a agrochemikálií.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Dokončení D11 nabere další zpoždění

Výstavba úseku dálnice D11 mezi Trutnovem a Polskem má další zpoždění. Polský dodavatel Budimex, který vyhrál soutěž, nesplnil technické kvalifikační požadavky. Antimonopolní úřad nyní nařídil znovuzahájení výběrového řízení pro nalezení nového dodavatele.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Miletá křižovatka vstupuje do první etapy rekonstrukce

Oprava křižovatky Mileta v Hradci Králové způsobuje dopravní komplikace. Motoristům se doporučuje využít jiné cesty či přepravit se na kole. Přestavba potrvá do konce roku 2026 a dopravní situace se změnila také v městské hromadné dopravě.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Průmyslová zóna Solnice-jih rozšíří nabídku pozemků

Královéhradecký kraj se chystá prodat pozemky v rozšiřované průmyslové zóně Solnice-jih, kde se od října vybuduje dopravní a technická infrastruktura. Rada kraje schválila podmínky pro prodej pozemků o celkové rozloze 216 126 m2.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

MotoGP součástí Formule 1 ?

Jednání o akvizici MotoGP probíhá, aby se stalo součástí Formule 1. Tento krok by mohl stát více než 100 miliard korun a znamenal by sjednocení obou motoristických soutěží pod jednou vlajkou.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Silný vítr komplikoval dopravu v Česku

Silný vítr způsobil škody a komplikace v dopravě ve Vysočině i jiných krajích Česka. Hasiči řešili více než 25 událostí, včetně popadaných stromů. Železniční tratě byly také ovlivněny, což způsobilo narušení dopravy.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONHRADEC.CZ

Messi neplánuje opustit hřiště

Fotbalová hvězda Lionel Messi promluvila o konci kariéry a vznesla bouři na webu. Messi ujišťuje, že neplánuje opustit hřiště a chce pokračovat, dokud bude schopen hrát na vysoké úrovni.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONHRADEC.CZ

Zkrátí nový stavební zákon přípravu staveb?

Nový stavební zákon č. 283/2021 Sb. přináší zásadní změny pro architekty, projektanty, stavební firmy atd. Postupné nabývání účinnosti začíná 1. ledna 2024 (vyhrazené stavby) a 1. července 2024 (ostatní oblasti).

Blog
Před 2 měsíci
REGIONHRADEC.CZ

Podvodníků na internetu narůstá

V Plzeňském kraji narůstá počet internetových podvodů, kdy oběti přicházejí o velké částky peněz. Policisté apelují na občany, aby byli při online nákupech obezřetní a důkladně ověřovali, komu posílají své peníze.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONHRADEC.CZ

Trutnovská nemocnice motivuje dárce plazmy

Trutnovská nemocnice motivuje dárce plazmy neobvyklým způsobem, nabízí jim zdarma jablečný štrůdl. Cílem je zvýšit počet dárců, především ve středu, kdy bývá nejnižší návštěvnost.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONHRADEC.CZ