AKTUALIZACE - Rock for People 2018

Policie dohlížela během několikadenního festivalu Rock for People na dodržování veřejného pořádku a dopravní policisté se zaměřili na požívání alkoholu a jiných návykových látek u řidičů motorových vozidel i cyklistů.


K hromadnému narušení veřejného pořádku v průběhu festivalu nedošlo. Dopravní policisté provedli více než 500 kontrol řidičů vozidel, z nichž u deseti byla dechovou zkouškou prokázána přítomnost alkoholu v dechu. Dále například policisté kontrolovali po celou dobu trvání festivalu 400 osob a řešili osm oznámení v oblasti dopravy, devět přestupků a jeden trestný čin. Ten se týkal krádeže mobilního telefonu spolu s finanční hotovostí z volně odložené příruční tašky z neuzamčeného vozidla, čímž vznikla škoda přesahující částku 40 tisíc korun.

por. Magdaléna Vlčková
9. července 201
8

Ve dnech od 4. 7. do 6. 7. 2018 se v prostoru letiště v Hradci Králové koná tradiční hudební festival „Rock for People“. Podle očekávání se do Festival parku sjede cca 20 tisíc návštěvníků. Policisté proto chystají v této souvislosti zvýšený dohled jak v místě konání akce, tak i v jejím blízkém okolí, zejména při příjezdu a odjezdu účastníků festivalu.

Na zajištění hladkého průběhu se proto tradičně budou podílet policisté z řad dopravní, pořádkové i kriminální služby. Hlídky dopravní policie budou zejména monitorovat příjezdové trasy na hradecké letiště, na kterých bude snížena rychlost a řidiči zde budou upozorňováni na zvýšený pohyb chodců a cyklistů. Vzhledem k předpokládanému navýšení dopravy  zde bude nutné dbát zvýšené opatrnosti zejména v době snížené viditelnosti a v nočních hodinách. Dopravní policisté se rovněž zaměří na případné požívání alkoholu a jiných návykových látek u řidičů motorových vozidel i cyklistů.

V průběhu loňského konání festivalu nedošlo k žádnému vážnému narušení pořádku. Z pohledu Policie ČR se jedná o festival, který opakovaně probíhá v klidu. Z porovnání počtu osob, které festival každoročně navštěvují s počtem oznámeného protiprávního jednání vyplývá, že příznivci hudby se vskutku přijíždí bavit a nikoliv tropit výtržnosti, či si hromadně "přilepšovat" krádežemi. 

por. Iva Kormošová
29.6.2018


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 09.07.2018 14:120 +
 
Studio UHK

Hlavní zprávy