Do Chorvatska nepojedou!

HRADECKO - Pozor na podvodné nabídky.
Včera se na policisty v Hradci Králové obrátil s žádostí o pomoc poškozený, který zareagoval na nabídku ubytování v Chorvatsku, zaplatil zálohu a poté zjistil, že se stal obětí podvodníka.
Poškozený v polovině letošního dubna zareagoval na jedné sociální síti na nabídku pronájmu vily Svatý Ivan II. v Chorvatsku, přičemž následně komunikoval telefonicky s neznámým mužem a ženou. Oznamovatel bankovním převodem zaslal rezervační poplatek ve výši téměř 13 tisíc korun a čekal na smlouvu, která mu měla přijít poštou. Po dlouhém upomínání mu nakonec dokument přišel, ovšem s chybnými údaji a špatném termínu. Na smlouvě byla uvedena známá cestovní kancelář, do které zavolal a zjistil, že takové ubytování nenabízení a osoby, s kterými hovořil, vůbec neznají.
Policisté tento případ zadokumentovali pro podezření ze spáchání přečinu podvod, za což hrozí pachateli až rok ve vězení.
Policie ČR opětovně varuje občany na toto podvodné jednání. Doporučujeme všem nakupovat zájezdy nejlépe u ověřených cestovních kanceláří a agentur. 

por. Pižlová Šárka, DiS.
28. 5. 2024, 13:50


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Studio UHK

Hlavní zprávy