Krátký pobyt v ČR

Než si stihl na svatbu vydělat, musel odjet


Strážníci městské policie v sobotu 21.7. večer ve Smiřicích v ulici Hradecká zastavili kličkující osobní vozidlo značky Škoda Octavia. Jelikož z řidiče byl cítit alkohol, podrobili ho dechové zkoušce. Výsledek ukázal hodnotu přes 1,5 promile alkoholu v dechu. Opilého řidiče předali smiřickým kolegům z obvodního oddělení, kteří zjistili, že se jedná o cizince z jednoho státu bývalého Sovětského Svazu, že nevlastní žádný řidičský průkaz a že si bez vědomí majitele, půjčil jeho vůz. 

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněné užívaní cizí věci, za což hrozí až dva roky vězení.

Šestadvacetiletý cizinec do protokolu uvedl, že se ten den se svou přítelkyní zasnoubil, oslavovali to a pak z nenadálého nápadu vzal auto a projížděli se spolu po Smiřicích. Do České republiky prý přijel před pár dny za prací a chtěl si vydělat peníze na svatbu. Místo peněz si však odváží od soudce udělené dvouleté správní vyhoštění a dvouletý zákaz řízení všech motorových vozidel. Dnešního dne odpoledne by měl být z naší republiky již pryč, protože v pondělí mu dal soudce na vycestování 48 hodin.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 26.07.2018 10:16



0 +
 
Studio UHK

Hlavní zprávy