Lupič dopaden během pár dní

Policisté obdrželi minimum informací.


V minulém týdnu se policistům z oddělení obecné kriminality územního odboru Hradec Králové podařilo dopadnout muže, který je podezřelý z trestného činu loupež. Muž měl v polovině července v poledne nedaleko centra města nejdříve slovně napadnout jiného muže, po kterém vyžadoval vydání údajně dlužných peněz. Když se začal poškozený muž bránit, povalil ho na zem, několikrát ho udeřil a přes jeho aktivní odpor mu odcizil pánskou kabelu. Odcizením kabely, v které měl peněženku s hotovostí, platební kartu, osobní doklady a další věci, mu způsobil téměř 5tisícovou škodu. Napadený 50letý muž musel vyhledat lékařské ošetření. O lupiči byl schopen policistům říci pouze to, že ho zná z bývalého zaměstnání, nezná jeho jméno ale pouze přezdívku a že s ním neměl nikdy žádný konflikt.

Policistům se operativním šetřením a dobrou místní znalostí podařilo s minimem poskytnutých informací během deseti dnů podezřelého muže vypátrat a zadržet. Dvaadvacetiletý muž se k loupeži doznal a při provedené prověrce na místě sám označil místo, kde si odcizené věci po loupeži uschoval. Poté, co se kabela se všemi věcmi kromě peněz našla, se poškozenému muži vrátila. 

Muž je obviněn ze zvlášť závažného zločinu loupež a přečinu neoprávněné opatření platebního prostředku, za což mu hrozí trest odnětí svobody od 2 do 10 let.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 30.07.2018 11:210 +
 
Studio UHK

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024