Lyžařský svah Rozárka zarůstá trávou. Plány na obnovu stagnují

Svah Rozárka na kopci sv. Jana, kdysi populární lyžařské místo, dnes zarůstá trávou a modrým povrchem Snowflex. Plány na obnovení sjezdovky zůstávají nereálné kvůli sporům ohledně pronájmu pozemků a chráněným druhům živočichů. Investor Petr Smola se věnuje jiným projektům, včetně lanového parku.


Lyžařský svah Rozárka: Historické místo chátrá

Na kopci sv. Jana se nachází bývalý lyžařský svah Rozárka, který kdysi přitahoval mnoho lyžařů. Dnes však tato oblast pomalu zarůstá trávou a modrým povrchem Snowflex. Plány na obnovu této sjezdovky, které byly kdysi ambiciózní, nyní stagnují. Důvodem jsou spory ohledně pronájmu pozemků a ochrany chráněných druhů živočichů, které zde žijí.

Investor Petr Smola, který původně plánoval revitalizaci tohoto místa, se v současnosti věnuje jiným projektům, včetně výstavby lanového parku. Tím pádem obnova sjezdovky zůstává pouze v rovině diskusí a přání. Svému původnímu účelu tedy Rozárka momentálně neslouží, což je zklamáním pro místní i milovníky zimních sportů.

I přesto, že plány na obnovu nejsou v dohlednu, místní obyvatelé i nadále doufají, že se situace změní a Rozárka se opět stane centrem zimních radovánek pro celou oblast.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Studio UHK

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024