Mladí sportovci pojedou na olympiádu do Liberce

Rada kraje doporučila zastupitelstvu schválit účast výpravy mladých sportovců – reprezentantů našeho kraje na Hrách IX. letní olympiády dětí a mládeže České republiky 2019. Sportovní událost, která je největší a nejvýznamnější multisportovní akcí svého druhu pořádaná v České republice pro děti a mládež se uskuteční 23. až 28. června 2019 na sportovištích v Libereckém kraji.


„Do Liberce pošleme výpravu 302 sportovců a vkládáme do nich velké naděje. V našem kraji vyrůstají talentovaní sportovci, o kterých v příštích letech určitě uslyšíme. Je skvělé vidět, jak děti upřednostňují aktivní trávení volného času, sportují a chtějí si porovnávat síly. Doufám, že podpora kraje namotivuje mládež k dalšímu sportovnímu snažení a třeba za několik let uvidíme některé z nich na velké olympiádě,“ říká náměstkyně hejtmana Martina Berdychová, odpovědná za oblast sportu.

Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her a mladí účastníci zažijí kromě samotného sportování i zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, život v olympijské vesnici a složení olympijské přísahy.

Všech uplynulých 16. ročníků Olympiád dětí a mládeže se Královéhradecký kraj aktivně účastnil a čtyřikrát obsadil v celkovém bodování krajů medailové příčky. Jednotlivě si pak mladí sportovci z minulých ročníků přivezli 362 cenných kovů.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

ARCHIV ZPRÁV
čt 23.08.2018 22:440 +
 
Studio UHK

Hlavní zprávy