Pozor na silnicích s nadcházející letní sezónou

NÁCHODSKO – 1den, 2 nehody – na motorce a elektrokoloběžce v rozmezí 2 hodin.
Náchodští dopravní policisté opět s nadcházející letní sezónou varují před zvýšeným počtem milovníků jednostopých vozidel a řidičů, kteří v zimních měsících nejezdí vůbec nebo jen velmi málo. Právě v této době pak totiž dochází k většímu počtu dopravních nehod.

Ačkoliv se policisté intenzivně věnují prevenci a dopravní policisté pravidelně v rámci dohledu nad silničním provozem cyklisty a motorkáře kontrolují, následky dopravních nehod jsou stále častěji velmi vážné až tragické.

To, že jsou milovníci kol a jedné stopy v hustém silničním provozu zranitelní, víme všichni. To, že někdy na silnicích chybí vzájemná tolerance a ohleduplnost mezi řidiči aut a nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu, víme také. Pokud však nezačne každý sám u sebe, situace se těžko změní.

Řidiči motorových vozidel by tak měli být v letních měsících ještě mnohem obezřetnější, než kdy jindy a počítat s větším výskytem cyklistů a motoristů na silnicích. Je tak potřeba dávat větší pozor a dodržovat základní pravidla silničního provozu.

Za posledních 24 hodin došlo na Náchodsku ke dvěma nehodám, při kterých byly účastníky nehody v jednom případě řidič elektrokoloběžky a v druhém případě motorkář.

K první nehodě došlo krátce před pátou hodinou odpoledne v České Skalici, když řidič elektrokoloběžky při sjíždění z chodníku na pozemní komunikaci, zřejmě nedal přednost řidiči osobního automobilu, následkem čehož došlo k jejich střetu. S řidičem elektrokoloběžky byla provedena dechová zkouška, která ukázala hodnotu 0,5 promile alkoholu v dechu, a test na přítomnost jiných návykových látek měl pozitivní na látku amfetamin/metamfetamin. Škoda byla odhadnuta na 100tisíc korun.

Ke druhé nehodě došlo v Náchodě, když řidička osobního vozidla zřejmě nedala při odbočování přednost po hlavní komunikaci jedoucímu motorkáři. Následkem čehož došlo v prostoru křižovatky k jejich střetu. U obou byla přítomnost alkoholu vyloučena provedenou dechovou zkouškou. Škoda byla odhadnuta na bezmála půl milionu korun.

Někteří cyklisté, řidiči elektrokoloběžek či motorkáři jdou sami svým nezodpovědným chováním krizovým situacím a kolizím naproti, jiní se do takové situace dostanou bez vlastního přičinění. I tak je ale důležité neriskovat, předvídat, být obezřetní a dodržovat veškerá pravidla silničního provozu.

por. Mgr. Lucie Konečná
19.6.2024


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Studio UHK

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024