Závěr školního roku ve znamení akcí pro veřejnost

TRUTNOVSKO - Mohli jste nás vidět hned na několika místech a poznat více policejní práci.
VrchlabíBlížící se konec školního roku je vždy spojen s akcemi, kde se děti i široká veřejnost setkává se složkami integrovaného záchranného systému. Letos tomu není jinak.

V uplynulých dnech jsme navštívili bezpečnostní den pořádaný ZŠ nám. Míru ve Vrchlabí. Dětský den ve Špindlerově Mlýně (Bedřichov). Minulý týden ve čtvrtek pak proběhl Den s IZS v Úpici na Dlouhých záhonech, který pořádalo místní Městské gymnázium a střední odborná škola. A o víkendu v sobotu jste nás mohli vidět na Dětském dni v obci Nemojov.

Při zmíněných akcích mají návštěvníci možnost vidět naší techniku, ať už jde o vozový park, včetně motorky i čtyřkolky, ale i o další výbavu, výstroj a výzbroj. Snažíme se také přiblížit policejní práci, která přináší širokou paletu činností, které vyžadují trénink a praxi. Mezi ně třeba patří vyhledávání a zajištění stop, manipulace se zbraní, ale i první pomoc a další. Samozřejmě působíme také preventivně a varujeme před různými nástrahami. Pro děti je to dopravní výchova, bezpečnost a bezpečné chovaní na internetu. Dospělých se pak týkají podvodné praktiky falešných bankéřů, investičních poradců či prodejců. Aby nezůstalo jen u povídání, tak pokud to jde, zařazujeme dynamické ukázky policejních psovodů a zadržení pachatele.

To je jen krátká zmínka s čím se můžete setkat na podobných akcích a zábavnou formou se blíže něco dozvědět o práci záchranných složek.

por. Bc. Lukáš Vincenc
10. června 2024


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Studio UHK

Hlavní zprávy