ZPRÁVY AKTUALITY Královéhradecký kraj

Bezplatné vstupy první středu měsíce pokračují

Královéhradecký kraj pokračuje v bezplatných vstupech do kulturních a vzdělávacích institucí o prvních středách v měsíci pro velký zájem veřejnosti. Nabídka zahrnuje muzea, galerie a hvězdárny. Kampaň začala již v prosinci 2022 jako reakce na ztížené ekonomické podmínky domácností.

0

Včera

Podpora Královéhradeckého kraje pro Ukrajinu

Ukrajinská Zakarpatská oblast hledá podporu u Královéhradeckého kraje pro výstavbu rehabilitačního centra pro válečné veterány. Setkání představitelů obou regionů proběhlo 12. února, navazuje na dlouhodobé partnerství, které zahrnuje poskytování humanitární pomoci a výměnu zkušeností.

0

Včera

NHL v Praze: České hvězdy válčí v říjnovém souboji!

V říjnu se do Prahy vrátí zápasy NHL mezi kluby New Jersey Devils a Buffalo Sabres, lákající české fanoušky díky současným českým hráčům a historickým vazbám na české legendy. Zápasy v Praze představují ekonomickou příležitost pro metropoli, organizátory zápasů a fanoušky.

0

Včera

30.000 položek: Unikátní sbírka zpřístupňuje historii regionu

Město Broumov zakoupilo historickou sbírku obsahující 30 tisíc položek z 16. až poloviny 20. století od sběratele Petra Bergmanna za 6,5 milionu korun. Sbírka zahrnuje předměty ze širšího regionu, včetně Broumovska a Dolního Slezska. Jedná se o významné kulturně-historické dílo pro region, které má potenciál obohatit městské muzeum.

0

Před 2 dny

Dostavba hradeckého lesního okruhu: Jedinečný projekt respektuje přírodu a chráněné druhy

Dostavba hradeckého lesního okruhu začne na začátku příštího roku, potéco byla zastavena kvůli ohroženým druhům živočichů. Město musí přepracovat projektovou dokumentaci, aby zohlednilo nároky na životní prostředí a ochranu přírody. Stavba nabídne harmonii mezi sportem, rekreací a ochranou životního prostředí.

0

Před 4 dny

Nárůst černého kašle ohrožuje novorozence: Stoupá počet případů v Česku!

V České republice rychle přibývá nemocných s černým kašlem, ohroženi jsou zejména novorozenci. Od začátku roku bylo potvrzeno přes 630 případů. Třikrát více než za celý loňský rok. Nárůst je zaznamenán především mezi dětmi a středoškoláky. Očkování pomáhá předejít těžkému průběhu onemocnění.

0

Před 6 dny

Velké náměstí: 14letá revitalizace představuje překvapivé novinky a plány pro 2026

Veřejná debata o revitalizaci Velkého náměstí proběhla v pondělí večer. Hlavním tématem byl snížený počet parkovacích míst a zklidnění dopravy v centru města. Architekti navrhují mimo jiné vytvoření podzemní retenční nádrže na dešťovou vodu, instalaci mlhovišť, vysazení stromů, zavedení zelené linky MHD a jezdeckou sochu královny Elišky Rejčky jako dominantu.

0

Před týdnem

Dušana Vrchoslav - osobnost měnící kulturu Nového Města nad Metují

Příběh Dušana Vrchoslava, významné osobnosti v Novém Městě nad Metují, který působil jako pedagog, skladatel, dirigent, sbormistr a skaut. Jeho talent v hudbě ovlivnil mnoho lidí a přispěl k rozvoji místní kultury. Vrchoslav zemřel v roce 2020, ale jeho odkaz zůstává v srdcích těch, které inspiroval.

0

Před týdnem

Povodňové hrozby zasáhly severní Česko

V některých částech Česka panují první a druhé povodňové stupně, hlavně v Královéhradeckém, Ústeckém, Libereckém, Olomouckém a Pardubickém kraji. V Trutnovsku se řeky mohou dostat na třetí povodňový stupeň. Meteorologové vyzývají obyvatele k pravidelnému sledování situace a ochraně svých majetků.

0

Před týdnem

Varování před povodňovou situací

Šumavské řeky Vydra, Křemelná a Otava hlásí první povodňové stupně kvůli vydatným dešťům v posledních 24 hodinách. Český hydrometeorologický ústav varuje, že další srážky mohou vést k druhému povodňovému stupni a doporučuje sledovat informace o vývoji situace.

0

Před týdnem

Polští zemědělci blokují silnice: Protest proti Zelené dohodě a levnému dovozu z Ukrajiny

Polští zemědělci protestovali proti politice EU v zemědělství, blokovali silnice a vyjadřovali nesouhlas s nedostatečnými opatřeními vlády ohledně dovozu levných produktů z Ukrajiny. Vláda podporuje protesty a vyjednává nová obchodní pravidla s Kyjevem a ústupky z tzv. Zelené dohody s Bruselem.

0

Před týdnem

Ulrichův pomník: Třetí pokus o sochu pro Hradec Králové

Hradec Králové se pokouší realizovat sochu-pomník starosty Františka Ulricha. Výsledný návrh by města mělo znát v roce 2025 a socha by mohla být odhalena do tří let. Ulrichův pomník navazuje na tradici města a bude součástí oslav 800 let existence Hradce Králové.

0

Před týdnem

Traktory na hranicích: Zemědělci protestují proti levnému dovozu z Ukrajiny

Polští farmáři zahajují měsíční protest proti dovozu levných potravin ze sousední Ukrajiny. Asi 20 traktorů vyjelo směrem do Kudowy. Protest mají na plánu i němečtí, francouzští a další evropský zemědělci kvůli omezení představovaná opatřeními EU v boji proti klimatickým změnám a rostoucím nákladům.

0

Před týdnem

Nebezpečí na Sněžce: Turisté uvízli na zledovatělém terénu, záchranáři nasazeni

Skupina českých turistů včetně 18leté dívky se vydala na nebezpečnou Jubilejní cestu na Sněžce, která je v zimě uzavřená. Dívka spadla ze zledovatělého svahu, ale nakonec se jí nic nestalo. Horské služby upozorňují na nebezpečí a vyzývají k dodržování zákazů a správnému vybavení.

0

Před týdnem
Studio UHK