Tip na knihu: Přidávání přátel Rozesílání pozvánek

Ludmila Svozilová vydala pod nakladatelstvím Golden Dog v roce 2021 svůj román Achernar.


Příběh Patricie, jíž se během jediného dne zhroutil celý život. Přišla o práci a ocitla se na ulici. K tomu má tajemství – cosi, co nedokáže definovat ani vylovit z paměti. Psychopat jí už několik měsíců šlape na paty a zanechává vzkazy. Právě zde autorka představila svou silnou stránku – skvěle zpracované ženské hrdinky.

Po knize Achernar přišla s dalším literárním dílem, a to příběhem Zemři, Kaine, který je rozdělen na dvě části. První část s názvem Svatyně vyšla v roce 2022 a vy si teď konečně můžete přečíst i zbytek příběhu, který autorka sama řadí do žánru weird fikce.

Nikomu se nesvěřuj. Ničemu nevěř, dokonce ani tomu, čeho se můžeš dotknout.

Nevěř ani sama sobě. Nevíš, kdo vlastně jsi.

Matyldiny životní jistoty se jedna po druhé tříští během několikaměsíční krvavé cesty napříč provinciemi Kanady. Kým je ve skutečnosti člověk vedle ní? Kdo je ona sama? Čemu ještě vůbec může věřit? Věci nejsou tím, čím se zdají být, a ten, kdo Matyldu sleduje, už má s lidskou bytostí pramálo společného. Matylda prchá a pokouší se zametat stopy. Učí se obnovit ztracené schopnosti. Rezignuje, ale znova se staví na nohy. Tváří v tvář smrti bojuje divoce, zákeřně a bez ohledu na vlastní život. Zbývá jí poslední karta, jediný možný zoufalý krok.

Ludmila Svozilová své čtenáře zavádí do světa, kde se všechno na první pohled tváří až nepříjemně realisticky, tíha žití dopadá na hlavní hrdinku, ale pod pokličkou je toho ještě víc. Víc něčeho, co na první pohled nedává smysl. Čím dál se čtenář dostává, tím hlouběji se zaplétá do propracovaného systému příběhu. Ludmila Svozilová opět dokazuje, jak skvělou je autorkou.

Zemři, Kaine: Stín je na trhu od 18. září 2023.

Odkaz pro objednání knihy: https://www.goldendog.cz/produkt/zemri-kaine-stin/

O nakladatelství Golden Dog

Nakladatelství Golden Dog se zaměřuje na horor, thriller, detektivku a další žánrovou literaturu (fantasy, scifi). Jedním z cílů nakladatelství je podpořit české hororové autory, vydávat je pod jednotnou značkou a spojit je tak v soběstačnou a fungující skupinu.

Více na www.goldendog.cz

Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

Studio UHK

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024