Auto Nové a ojeté vozy Hledáte aktuální informace o Hradci a Hradeckém kraji? Nabízíme denní zpravodajství, adresář firem, kalendář akcí a mnohem více. Hradek Králové a Královéhradecký kraj aktuálně !

Chlumec nad Cidlinou: Speciální vůz umývá popelnice a zlepšuje hygienu

Chlumec nad Cidlinou: Speciální vůz umývá popelnice a zlepšuje hygienu

Mytí popelnic v Chlumci nad Cidlinou zajišťuje speciální mycí automobil od Hradeckých služeb a.s. Tento unikátní vůz denně obsluhuje desítky ulic, čímž přispívá k lepší hygieně ve městě.

Foto: Město Rokytnice odkoupilo kotelny, sníží ceny tepla
Společnost zajišťující dodávky tepla v Rokytnici odprodala vlastněné kotelny městu Rokytnice, což zajistí pro stávající zákazníky této společnosti energetickou stabilitu a sníží ceny tepla.

Foto: Královéhradecký kraj ocenil nejlepší obce v třídění odpadu
V Královéhradeckém kraji byly oceněny obce za efektivní třídění odpadu v soutěži „Čistá obec 2023“

Foto: Kočičí štěstí - pohádka na hradě Pecka
Pohádka "Kočičí štěstí" představuje nové písničky od autorky Elišky Palfreyman Noskové za hudební spolupráce houslisty Miloslava Zlatníka a baskytaristy Františka Morávka.

Foto: Nová Paka: Rekonstrukce cukrářských dílen za 14 milionů
Vedení Střední školy gastronomie a služeb Nová Paka dokončilo rekonstrukci cukrářských dílen v Havlově ulici za 14 milionů korun. Budova je zateplená, byla přestavěna půda na denní místnost a upraven vstup.

Foto: Dotace na nové kotle nebo tepelná čerpadla: Žádosti do 31. srpna!
Královéhradecký kraj přijímá žádosti o dotace na výměnu starých kotlů do 31. srpna 2024. Příspěvek je určen pro nízkopříjmové domácnosti na pořízení tepelného čerpadla nebo kotle na biomasu. Žádost lze podat elektronicky na Dotačním portálu kraje.

Foto: Nový domov v Novém Městě za 144 milionů pro 18 klientů se zdravotním postižením
Královéhradecký kraj zahájil výstavbu domova pro osoby se zdravotním postižením v Novém Městě nad Metují. Investice za 144 milionů korun bude sloužit 18 klientům.

Foto: Lyžařský svah Rozárka zarůstá trávou. Plány na obnovu stagnují
Svah Rozárka na kopci sv. Jana, kdysi populární lyžařské místo, dnes zarůstá trávou a modrým povrchem Snowflex. Plány na obnovení sjezdovky zůstávají nereálné kvůli sporům ohledně pronájmu pozemků a chráněným druhům živočichů. Investor Petr Smola se věnuje jiným projektům, včetně lanového parku.

Foto: Hradec Králové chystá rozsáhlou revitalizaci teras i sadů za 200 mil. Kč
Hradec Králové plánuje revitalizaci Severních teras a Žižkových sadů, projekt by měl začít v roce 2026. Náklady jsou odhadovány na 200 milionů Kč, financování by měly podpořit dotace. Projekt zahrnuje opravu teras, nový odvodňovací systém a vytvoření bezbariérového přístupu. Místní obyvatelé zůstávají skeptičtí.

Foto: Tetín triumfuje v krajské soutěži Vesnice roku 2024
Obec Tetín vyhrála krajské kolo soutěže Vesnice roku 2024 v Královéhradeckém kraji. Porota ocenila úsilí místních obyvatel při zlepšování kvality života. Mezi dalšími oceněnými obcemi jsou Pilníkov, Světí a Hejtmánkovice. Hejtman ocenil význam komunitní činnosti. Financemi podpořeny i Albrechtice nad Orlicí, Vysokov, Nový Hrádek, Třebnouševes a Záměl. Tetín bude reprezentovat kraj v republikovém finále.

Foto: Hradec Králové získá nové multifunkční sportovní centrum
Nové multifunkční sportovní centrum v Hradci Králové výrazně zlepší podmínky pro sportovce i veřejnost. Výstavba zahrnuje šatnové a hygienické zázemí, fyzioterapii, wellness, restauraci, hotel a tenisovou halu. Financování zahrnuje úvěr 150 milionů Kč, vlastní zdroje a dotace. Projekt podpořili kraj, město a Národní sportovní agentura, přesto úspěch dotací není jistý.

Foto: Prachovské skály bez košů
Přírodní rezervace Prachovské skály, součást Českého ráje, nedávno odstranila odpadkové koše podél turistických tras. Tento krok má motivovat návštěvníky, aby si odnášeli odpadky zpět s sebou a chránili tak čistotu přírodní rezervace. Některé trasy jsou dočasně uzavřeny kvůli údržbě.

Všechny články

Tipy kalendáře akcí


Všechny akce: Dnes Zítra Víkend